Home » Różne podróżnicze » Za co podróżuję. Skąd wziąć pieniądze na podróże

Za co podróżuję. Skąd wziąć pieniądze na podróże

Temat za co podróżować i skąd wziąć pieniądze na podróże spędza sen z powiek wielu komentującym na blogach i forach różnych portali. Praktycznie pod każdym wpisem o czyjejś podróży, a nie daj Bóg wyprawie, pojawiają się te same pytania: skąd on/ona ma na to pieniądze. Pewnie ma bogatą rodzinę, wygrał na loterii i temu podobne przypuszczenia.

kasa4
Prawda o tym, za co większość podróżników i zwykłych ludzi wyjeżdża jest jednak prozaicznie prosta i receptę na podróże podam na własnym przykładzie. Oto moja wielka tajemnica skąd biorę pieniądze na podróże. Tajemnica moja i znacznej części blogerów, której manna sama nie spadła z nieba:

Zarabiam i oszczędzam.

Wy też tak możecie.

Z pozdrowieniami Osmól

PS.

A ta zacna kupka pieniędzy to efekt składania tego, co mi pozostaje z każdego wyjazdu. Na szczęście lubię wracać w te same miejsca, zatem na pewno się nie marnuje i zapewne każdy podróżnik ma taką swoją stertę pieniędzy przywiezionych z rożnych stron świata.

About Paweł Osmólski

Amator podróży do Azji i po Europie Wschodniej, a szczególnie po Bałkanach. Jakoś tak mam, że marzenia same mi się nie spełniają, zatem robię wszystko, by je spełnić. Preferuję wyjazdy w pojedynkę, bo tylko wtedy w drodze spotyka się najciekawszych ludzi. Nie zawsze miłych, ale tylko tak można poznać prawdziwą twarz danego kraju. Wolę brudną prawdę niż lukrowane opowieści o jednorożcach. Dlatego moje opisy są czasami do bólu szczere ale zawsze prawdziwe. Dużo pracuję, w czasie wolnym piszę tego bloga i szukam najlepszego piwa na świecie :)

13 komentarzy

  1. Najlepszy post na świecie!!! Taka prawda 🙂

  2. Ostatnio byłam na spotkaniu z panią Elżbietą Dzikowską. Wspominała jak Tony Halik odpowiadał na podobne pytania: “Ja napadam na dyliżanse, a Elżbieta jest burdelmamą”. Równie cudowna odpowiedź jak Twoja 🙂

  3. I wszystko w tym temacie, nic dodać nic ująć. Najważniejsze to oszczędzanie, a pieniądze na podróże się znajdą i to bardzo szybko.

  4. Osmól, ten niezwykle przydługawy tekst i tak nie dotrze do tych “przekonanych”, dla których jesteśmy dziećmi bogatych rodziców 😉

  5. Dokładnie wczoraj siedząc w Chengdu rozmawialiśmy na ten temat z parą Hiszpanów, którzy tak jak my, harowali jak woły, żeby móc ruszyć w świat. Skąd bierzemy pieniądze? Niestety z ciężkiej pracy. Szkoda, że kasa nie rośnie na drzewach ani nie leży na ulicy… Byłoby znacznie łatwiej 😉

    Ostatnio wymyśliliśmy nową odpowiedź na to standardowe pytanie. Jesteśmy 30+ i poza pytaniem o kasę, zawsze pojawia się pytanie o dzieci. Żeby rozwiać wątpliwości mówimy, że dzieci mieliśmy, ale je sprzedaliśmy, żeby mieć pieniądze na podróże. Nie wszyscy orientują się, że to żart… :/ Pozdrowienia!

  6. a mnie bardziej interesuje skąd wytrzasnąć czas na podróżowanie….

  7. Jeśli się chce można zawsze zaoszczędzić 😉

  8. Jak się dobrze zarządzą czasem to na podróże się zawsze znajdzie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.