13

Temat za co podróżować i skąd wziąć pieniądze na podróże spędza sen z powiek wielu komentującym na blogach i forach różnych portali. Praktycznie pod każdym wpisem o czyjejś podróży, a nie daj Bóg wyprawie, pojawiają się te same pytania: skąd on/ona ma na to pieniądze. Pewnie ma bogatą rodzinę, wygrał na loterii i temu podobne przypuszczenia.

kasa4
Prawda o tym, za co większość podróżników i zwykłych ludzi wyjeżdża jest jednak prozaicznie prosta i receptę na podróże podam na własnym przykładzie. Oto moja wielka tajemnica skąd biorę pieniądze na podróże. Tajemnica moja i znacznej części blogerów, której manna sama nie spadła z nieba:

Zarabiam i oszczędzam.

Wy też tak możecie.

Z pozdrowieniami Osmól

PS.

A ta zacna kupka pieniędzy to efekt składania tego, co mi pozostaje z każdego wyjazdu. Na szczęście lubię wracać w te same miejsca, zatem na pewno się nie marnuje i zapewne każdy podróżnik ma taką swoją stertę pieniędzy przywiezionych z rożnych stron świata.

Paweł Osmólski
Amator podróży do Azji i po Europie Wschodniej, a szczególnie po Bałkanach. Jakoś tak mam, że marzenia same mi się nie spełniają, zatem robię wszystko, by je spełnić. Preferuję wyjazdy w pojedynkę, bo tylko wtedy w drodze spotyka się najciekawszych ludzi. Nie zawsze miłych, ale tylko tak można poznać prawdziwą twarz danego kraju. Wolę brudną prawdę niż lukrowane opowieści o jednorożcach. Dlatego moje opisy są czasami do bólu szczere ale zawsze prawdziwe. Dużo pracuję, w czasie wolnym piszę tego bloga i szukam najlepszego piwa na świecie :)

13 Comments

 1. Najlepszy post na świecie!!! Taka prawda 🙂

 2. Ostatnio byłam na spotkaniu z panią Elżbietą Dzikowską. Wspominała jak Tony Halik odpowiadał na podobne pytania: “Ja napadam na dyliżanse, a Elżbieta jest burdelmamą”. Równie cudowna odpowiedź jak Twoja 🙂

 3. I wszystko w tym temacie, nic dodać nic ująć. Najważniejsze to oszczędzanie, a pieniądze na podróże się znajdą i to bardzo szybko.

 4. Osmól, ten niezwykle przydługawy tekst i tak nie dotrze do tych “przekonanych”, dla których jesteśmy dziećmi bogatych rodziców 😉

  1. A ja mam jednak odrobinę nadziei, że kto wie, może ktoś zacznie się stosować do moich złotych rad? 🙂
   Póki życia… jak to mawiają…

 5. Dokładnie wczoraj siedząc w Chengdu rozmawialiśmy na ten temat z parą Hiszpanów, którzy tak jak my, harowali jak woły, żeby móc ruszyć w świat. Skąd bierzemy pieniądze? Niestety z ciężkiej pracy. Szkoda, że kasa nie rośnie na drzewach ani nie leży na ulicy… Byłoby znacznie łatwiej 😉

  Ostatnio wymyśliliśmy nową odpowiedź na to standardowe pytanie. Jesteśmy 30+ i poza pytaniem o kasę, zawsze pojawia się pytanie o dzieci. Żeby rozwiać wątpliwości mówimy, że dzieci mieliśmy, ale je sprzedaliśmy, żeby mieć pieniądze na podróże. Nie wszyscy orientują się, że to żart… :/ Pozdrowienia!

 6. a mnie bardziej interesuje skąd wytrzasnąć czas na podróżowanie….

  1. Z rezygnacji z pracy… 😀
   I kółko się zamyka.

  2. Długie weekendy, urlopy bezpłatne, albo też przestój w sezonie. Ja lubię w zimie robić nadgodziny, bo niezbyt wiele podróżuję, a latem korzystam z „dobrobytu” nadgodzin 🙂

 7. Krótko i na temat 😉

 8. Jeśli się chce można zawsze zaoszczędzić 😉

 9. Jak się dobrze zarządzą czasem to na podróże się zawsze znajdzie 😉

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

You may also like